Ολυμπιακός - Άρης 1-0: Νίκη για τον Ολυμπιακό και προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου
Type Here to Get Search Results !

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Ολυμπιακός στο πλαίσιο των 16 καλύτερων ομάδων του Κυπέλλου Ελλάδος αντιμετώπισε τον Άρη στο γήπεδο Γεώργιος Καραϊσκάκης και επικράτησε με 1-0 με γκολ του Γκάρι Ροντρίγκες.

Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν πολύ πιο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 30 με σκόρερ τον Γκάρι Ροντρίγκες. Ο Άρης είχε σκοράρει λίγο πριν παρόλα αυτά το γκολ του ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ.

Οι ερυθρόλευκοι από τη στιγμή που προηγήθηκαν προσπάθησαν να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα κάτι που τελικά έγινε για τα υπόλοιπα λεπτά. Από την άλλη Ο Άρης με αλλαγές τις οποίες έκανε προσπάθησε να ισοφαρίσει κάτι το οποίο τελικά δεν κατάφερε.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε αλλαγή τον καμαρά και τη θέση του πήρε ο Γκρέι αλλάζοντας την επιθετική γραμμή του Άρη κάτι το οποίο δεν έφερε το γκολ.

Το δεύτερο παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδο Κλεάνθης Βικελίδης εκεί όπου ο Άρης θέλει ένα γκολ διαφορά έτσι ώστε να πάει το ματς στην παράταση ή να κερδίσει με δύο γκολ διαφορά έτσι ώστε να προκριθεί.