ΑΕΚ - Πανσερραϊκός 3-0: Εύκολη νίκη και 10/10 στην OPAP Arena
Type Here to Get Search Results !

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στα πλαίσια της φάσης των 16 για το Κύπελλο Ελλάδος η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει μία ευρεία νίκη με 3-0 απέναντι στον Πανσερραϊκό στην Αγία Σοφία.

Η ένωση μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι παίρνω αυτό στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να σκοράρει καθώς ο Πανσερραϊκός και κλείσει αρκετά καλά τους χώρους.

Το 0-0 κρατήθηκε για τα πρώτα 45 λεπτά εκεί όπου η ομάδα του πανσερραϊκού προσπάθησε να κάνει κάποιες φάσεις δίχως όμως να πετύχει μία μεγάλη ευκαιρία. Όταν ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ ήταν λογικό ότι έψαχνε το γκολ.

Αυτό επετεύχθη αρκετά νωρίς και έτσι προηγήθηκε με 1-0. Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα του πανσερραϊκού φάνηκε να χάνει την ψυχραιμία της και η ΑΕΚ κατάφερε να σκοράρει ακόμα δύο φορές.

Έτσι η Ένωση έκανε ένα τεράστιο βήμα έτσι ώστε να περάσει στα ημιτελικά του θεσμού κάτι το οποίο έχει ως στόχο. Το δεύτερο παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδο των Σερρών εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα του Πανσερραϊκού θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ για τη 2η Αγωνιστική του θεσμού.