Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 81-86: Το VASKOSPORTS στο ΟΑΚΑ
Type Here to Get Search Results !

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Παναθηναϊκός αντιμετώπισε εντός έδρας την Μακάμπι Τελ Αβίβ και ηττήθηκε με 81-86 στην παράταση.

Αποστολή στο ΟΑΚΑ: Κώστας Βασιλόγιαννης

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την Μακάμπι Τελ Αβίβ για την Ευρωλίγκα, σε ένα ματς που είχε μεγάλη αστυνομική δύναμη και κρίθηκε στην παράταση.

Οι πράσινοι κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση από το -15 και προηγήθηκαν λίγο πριν το φινάλε της κανονικής διάρκειας.

Εκεί η Μακάμπι βρήκε φάουλ και παρόλο που χάθηκαν οι δύο ελεύθερες βολές, βρέθηκε σουτ για την ισοφάριση.

Στην παράταση, ο Παναθηναϊκός έχασε την αυτοσυγκέντρωση του και έμεινε από δυνάμεις με αποτέλεσμα η Μακάμπι Τελ Αβίβ να βρει σκορ και να πάρει την μεγάλη νίκη.

Ο Κώστας Βασιλόγιαννης με τον θρυλικό δημοσιογράφο Βασίλη Σκουντή

Σημαντικό ήταν το γεγονός ότι αποβλήθηκε και ο προπονητής του Παναθηναϊκού, ο Εργκιν Αταμάν έπειτα από διπλή τεχνική ποινή.

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε για δεύτερη φορά μέσα στην διαβολοβδομαδα και έπεσε στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα της EUROLEAGUE.