Ο Αποστόλης Φλιάκος γράφει για τον Παναθηναϊκό στην Λιβαδειά και την πολύτιμη νίκη του!
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Λεβαδειακός ήταν η ομάδα με τις περισσότερες τελικές στον αγωνιστικό χώρο ωστόσο παναθηναϊκός είχε την ουσία και κατάφερε να κερδίσει το ματς με ένα γκολ στο 35ο λεπτό από τον Βερμπιτς ύστερα από ασίστ του Σπόραρ.
Πλέον η πράσινοι ξεχνώντας πολύ γρήγορα το σημερινό ματς συγκεντρώνονται για το ντέρμπι της Κυριακής στην Αγία Σοφιά με την ΑΕΚ.