Αποστόλης Φλιάκος: «Restart με αγχωτική νίκη» για τον Παναθηναϊκό
Type Here to Get Search Results !

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Αποστόλης Φλιάκος γράφει για τον Παναθηναϊκό στην Λιβαδειά και την πολύτιμη νίκη του!

Σε ένα ματς όπου στιγματίστηκε από τα επεισόδια μεταξύ της αστυνομίας και των οπαδών στο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός ξεπερνώντας την πάρα πολύ καλή παρουσία του Λεβαδειακού (ίσως και το καλύτερο του παιχνίδι), φέτος σε συνδυασμό με το κακό το φεγγάρι του, έφυγε με το πολύτιμο 0-1 και τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Λεβαδειακός ήταν η ομάδα με τις περισσότερες τελικές στον αγωνιστικό χώρο ωστόσο παναθηναϊκός είχε την ουσία και κατάφερε να κερδίσει το ματς με ένα γκολ στο 35ο λεπτό από τον Βερμπιτς ύστερα από ασίστ του Σπόραρ.

Πλέον η πράσινοι ξεχνώντας πολύ γρήγορα το σημερινό ματς συγκεντρώνονται για το ντέρμπι της Κυριακής στην Αγία Σοφιά με την ΑΕΚ.