Η Basket League ξεκινάει για ακόμα μια χρονιά και η πρεμιέρα έχει πολύ ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις!
Το ελληνικό πρωτάθλημα μπάσκετ αρχίζει ξανά με πολύ ωραία παιχνίδια το Σαββατοκύριακο 7-8 αλλά και την Δευτέρα 9 Οκτωβρίου. Η Basket League και φέτος με 12 ομάδες αναμένεται να προσφέρει σπουδαία ματς και αναμετρήσεις με αγωνία για όλες τις ομάδες. Στόχος όλων, η είσοδος στα πλέι-οφ της διοργάνωσης.
Μετά το Σούπερ Καπ που διεξήχθη στην Ρόδο, εκεί όπου ο Ολυμπιακός κατέκτησε έναν ακόμα τίτλο, σειρά έχει και το πρωτάθλημα, εκεί όπου θα έχουμε 6 αναμετρήσεις.
Σάββατο 7 Οκτωβρίου
17:00 Κολοσσός - Περιστέρι bwin
17:15 ΑΕΚ - Λαύριο
20:15 ΠΑΟΚ - Προμηθέας
Κυριακή 8 Οκτωβρίου
17:15 Άρης - Ολυμπιακός
Δευτέρα 9 Οκτωβρίου
17:15 Απόλλωνας - Καρδίτσα
20:15 Παναθηναϊκός - Μαρούσι