Τέλος ο Καρίμ Μπενζεμά από την Ρεάλ Μαδρίτης
Type Here to Get Search Results !

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Καρίμ Μπενζεμά αφήνει τη Ρεάλ Μαδρίτης ως θρύλος, ενώ ο σύλλογος προσθέτει την αναζήτηση επιθετικών στη λίστα ελέγχου του καλοκαιριού.

Ο Καρίμ Μπενζεμά σκόραρε ένα πέναλτι στο τελευταίο του παιχνίδι με τη Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς έμεινε ισόπαλη 1-1 από την Athletic Club στη LaLiga την Κυριακή.

Με επίκεντρο τον Μπενζεμά, ο Τιμπό Κουρτουά πρωταγωνίστησε στο πρώτο ημίχρονο, αποκρούοντας το πέναλτι του Μίκελ Βέσγκα στο 10ο λεπτό, προτού ανατρέψει το σουτ του Γιούρι Μπερκίτσε πάνω από το δοκάρι. Η καλύτερη ευκαιρία των γηπεδούχων χάθηκε με τον Rodrygo, καθώς προσπαθούσε να ντριμπλάρει τον τερματοφύλακα Unai Simon.

Ο Οϊχάν Σάνσετ έβαλε μπροστά την Αθλέτικ μετά την ανάπαυλα και ο Μπενζεμά ισοφάρισε από το σημείο του πέναλτι στο 72ο λεπτό, προτού αντικατασταθεί και γνωρίσει την αποθέωση από τους οπαδούς της Ρεάλ Μαδρίτης.