Ήττα για τον Παναθηναϊκό στην παράταση απέναντι στην Βαλένθια
Type Here to Get Search Results !

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα για τον Παναθηναϊκό στην παράταση απέναντι στην Βαλένθια για την 13η Αγωνιστική της Ευρωλίγκα

Ο Παναθηναϊκός έχασε από την Βαλένθια με σκορ 94-91 στην παράταση σε ένα ματς που προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με 6 πόντους και ισοφάρισε στο τέλος για να στείλει το ματς σε έξτρα χρόνο.

Οι πράσινοι βρίσκονται στην Ισπανία για να δώσουν δύο σπουδαία εκτός έδρας ματς απέναντι σε Βαλένθια και Μπαρτσελόνα.

Το πρώτο από αυτά δυστυχώς ήταν αποτυχημένο παρόλα αυτά ο Παναθηναϊκός έπαιξε καλό μπάσκετ με Μπέικον και Ουίλλιαμς να είναι καθοριστικοί στον τρόπο παιχνιδιού.

Δυστυχώς στο ψηλό σχήμα, το τριφύλλι δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει και έφαγε πολλούς πόντους από τον Ντούμπλιεβιτς που ήταν καθοριστικός στη νίκη της Βαλένθια.

Επόμενη αγωνιστική για το τριφύλλι στη Βαρκελώνη.