Παναθηναϊκός - Μπολόνια 88-85: Ματς θρίλερ για τους Πράσινους με νίκη στην παράταση
Type Here to Get Search Results !

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε την Βίρτους Μπολόνια στο ΟΑΚΑ με 88-85 στην παράταση και πήρε την πρώτη του νίκη από τα δύο παιχνίδια που δίνει στην έδρα του στην συγκεκριμένη διαβολοβδομάδα!

Ο Παναθηναϊκός, στην πρώτη περίοδο βρέθηκε πίσω με -12. Στη δεύτερη βελτίωσε την άμυνα του και τις επιθέσεις με αποτέλεσμα να κλείσει την περίοδο όντας πίσω στο σκορ με 3 πόντους! Στην τρίτη περίοδο πήρε το προσπέρασμα που χρειαζοταν.

Στην 4η περίοδο από εκεί που ήταν μπροστά έχασε το προβάδισμα με αποτέλεσμα να πάει το ματς στην παράταση. Στην παράταση πήγαινε πόντο πόντο και κέρδισε χάρη σε ένα γκολ φάουλ του Μπέικον και σε ένα τρίποντο του Γουίλιαμς.

Κορυφαίοι για τους πράσινους οι Γουόλτερς, Λι και Γουίλιαμς με τον Μπέικον να βάζει χρήσιμους πόντους στην παράταση και τον Γκουντάιτις να δίνει κάποιες πολύτιμες βοήθειες.